Wody wodociągowe, którymi zasilane są dystrybutory filtrujące posiadają coraz lepszą jakość, dzięki inwestycjom w infrastrukturę i modernizację stacji uzdatniania wody. Woda wodociągowa poddawana jest stałej kontroli przez gminy, które zobowiązane są do zachowania norm jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. 

Przy osiąganiu  podobnej mineralizacji, jak w przypadku źródlanych wód dostarczanych w butlach, woda wodociągowa świetnie nadaje się do zasilania dystrybutorów filtrujących typu POU (Point of Usage).

Ze względu na konieczność zapewnienia najwyższej jakości wody oraz wyeliminowanie czynników niekorzystnie wpływających na jej walory (obecność chloru, sedyment i zanieczyszczenia mechaniczne pojawiające się w magistrali wodociągowej) zalecane jest zastosowanie dodatkowej filtracji wody wodociągowej.

 

SYSTEM FILTRACJI DYSTRYBUTORA WODY 

Dzięki zainstalowanemu systemowi filtracji nasze dystrybutory podają czystą, świeżą wodę wolną od zanieczyszczeń.  

 

Stosowany w większości naszych urządzeń system ultrafiltracji wody Aquaphor Kryształ Solo jest wielozadaniowy i posiada dużą wydajność sięgającą 4000 litrów (lub 6-12 miesięcy użytkowania).  

System głowicowy zapewnia użytkownikowi prostą wymianę całych wkładów, bez konieczności użycia narzędzi - na zasadzie "wykręć - wkręć".


Filtr wody do dystrybutora

Cechy funkcjonalne systemu filtra Kryształ

 2 stopniowa filtracja - ultrafiltracja mechaniczna z dokładnością do 0,8 mikrometra bazująca na aktywnym węglu z opatentowaną technologią Aqualen.

✓ Technologia Silver Ion - dzięki wykorzystaniu w złożu filtrującym jonów srebra, filtr zapewnia stabilność i czystość bakteriologiczną wody. 

✓ Mineralizacja wody - system nie pozbawia wody z minerałów. Zawarte w wodzie biominerały skutecznie uzupełniają codzienną dietę o cenne związki magnezu i wapnia. 

✓ Niski koszt eksploatacji - wysokowydajne wkłady (do 4000 litrów) wydłużają okres od wymiany do wymiany do 6-12 miesięcy.  Cena wkładu na wymianę: 59 zł. Możliwość zastosowania innego rodzaju wkładów producenta Aquaphor.

✓ Prosta wymiana całych wkładów - bez dodatkowych kosztów na serwis filtra. 

✓ Atesty i bezpieczeństwo materiałowe  - certyfikat niemieckiego TUV, atest higieniczny PZH 

 

Skuteczność usuwania zanieczyszczeń: Chlor: 100%,  Metale ciężkie (ołów, kadm, mangan): 90%, Fenol: 98%, Produkty ropopochodne:  99%, Pestycydy:  97%. 

 

TECHNOLOGIA ANTYBAKTERYJNA Z LAMPĄ UV

Najwyższą ochronę antybakteryjną i praktycznie 100% skuteczność w usuwaniu bakterii zapewnia technologia promieniowania ultrafioletowego stosowana w lampach UV. Sterylizacja wody UV jest aktualnie jednym z najnowocześniejszych sposobów zapewnienia wody wolnej od zanieczyszczeń bakteriologicznych  i jednocześnie jest metodą bezpieczną, która nie zmienia właściwości wody. 

Zastosowanie lampy UV w dystrybutorach wody zapewnia najwyższą jakość filtracyjną produkowanej wody, która jest zarezerwowana dla najlepszych urządzeń na rynku..

W gamie dystrybutorów marki Prime, system zabezpieczenia wody lampą UV został zastosowany w najnowszym modelu Prime Elegance UV.  Lampa działa automatycznie po włączeniu poboru wody i jest zainstalowana na ostatnim etapie wypływu wody z urządzenia. Żywotność lampy: 8000 godzin (przewidziana na cały cykl życia dystrybutora). PRODUKT Z ATESTEM

Dystrybutory linii Prime oraz stosowane w nich systemy filtracji posiadają aktualne atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny i tytuł "Produkt z Atestem"

Wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego atest, zaświadcza, że produkt i użyte w nim materiały mające kontakt z wodą są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Systemy Prime spełniają także dyrektywy EU dotyczącej bezpieczeństwa materiałowego RoHS.

Dystrybutory Prime są bezpiecznymi w użytkowaniu urządzeniami umożliwiającymi bezpośrednie spożycie wody wodociągowej, dzięki zainstalowanemu systemowi filtracji.