Bezkontaktowe dystrybutory wody i inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo wody pitnej w firmie

W: Blog Komentarze: 0 Odsłon: 6580

Najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa użytkowania dystrybutorów wody

.

Zapewnienie wody pitnej w miejscu pracy należy do obowiązków każdego pracodawcy.  Spożywanie czystej wody jest istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników. Firmy powinny zadbać o stały, bezpieczny dostęp do przefiltrowanej wody, wybierając rozwiązania, minimalizujące ryzyko rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Szczególnie w tak wrażliwej sytuacji, jak pandemia COVID-19.

.
Aby sprostać aktualnym wyzwaniom, bezpośredni importer i przedstawiciel dystrybutorów wody marki Prime - firma Water Star wprowadziła do swojej oferty najnowocześniejsze rozwiązania bezdotykowe i urządzenia, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo użytkowników w zakresie obsługi urządzenia oraz jakości podawanej wody. Tym samym pozwalają dostosować się do obecnych wymogów sanitarnych. 

 

Moduł obsługi bezdotykowej

Moduł jest kompatybilny ze wszystkimi dystrybutorami Prime wyposażonymi w panele dotykowe, do których zaliczamy np. Prime Elegance Small UV, czy Prime Elegance Soda oraz najnowszy model w ofercie Prime High Class.

.

Mając na uwadze nowe standardy sanitarne w miejscu pracy, warto wybierać produkty, które zostały stworzone z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa podawanej wody. Obecne wymogi sanitarne i zdrowotne zmusiły firmy do poszukiwania nowych rozwiązań, aby w jak największym stopniu ułatwić pracę swoich pracowników.

.

Najnowszej generacji, całkowicie bezkontaktowa technologia umożliwiająca pobór wody z dystrybutora jedynie za pomocą gestów. Nowoczesna obsługa zapewnia czystość wody pitnej i dba o higienę urządzenia. Dodatkowo ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków, do których zazwyczaj dochodzi podczas korzystania z dystrybutorów wody wyposażonych w kurki wymagające bezpośredniej obsługi dłonią.

Dystrybutor z obsługą bezkontaktową

 Moduł "Touchless" dostępny wyłącznie w ofercie Water Star jest pierwszym i jedynym w Polsce i Europie całkowicie bezkontaktowym rozwiązaniem obsługi dystrybutorów wody.  

Moduł bezkontaktowej obsługi dystrybutora - działanie:

.

Bezdotykowe dźwignie poboru wody

Dystrybutory Prime Eco wyposażone w dźwignie poboru wody umożliwiają obsługę  dystrybutora bez użycia rąk. Zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii i zarazków na powierzchniach użytkowych. Należy jedynie przycisnąć krawędzią naczynia wybraną dźwignie, aby uruchomić wypływ filtrowanej wody. Taka instalacja pozwala na zrezygnowanie z bezpośredniej obsługi dotykowej.

.
.
Dezynfekcja wody lampą UV

Oprócz dbałości o wysoką higienę urządzenia powinniśmy skupić naszą uwagę wokół jakości i bezpieczeństwa serwowanej wody. Gwarancją zapewnienia pełnej ochrony antybakteryjnej jest wyposażenie dystrybutora w lampę UV.

Dezynfekcja lampą UV to niezwykle prosta, ustabilizowana i co najważniejsze - bezpieczna - technika stosowana do dezynfekcji wody bez użycia środków chemicznych. Promienie ultrafioletowe skutecznie usuwają bakterie i patogeny przenoszone przez wodę oraz eliminują ich zdolność do dalszego rozwoju. Taka forma oczyszczania wody jest wyjątkowo bezpieczna dla środowiska, gdyż nie zmienia zapachu ani smaku wody oraz jest wolna od korzystania z chemikaliów.

Najnowszy model z oferty – Prime High Class, jako jedno z nielicznych urządzeń na rynku, posiada wbudowaną lampę UV, która zapewnia pełną ochronę antybakteryjną wody. Dzięki instalacji lampy UV na ostatnim etapie wypływu wody z urządzenia, posiadamy gwarancję otrzymania najwyższej jakości wody. Połączenie technologii lampy UV z nowoczesną stylistyką klasyfikuje ten model, jako najwyższy z serii urządzeń Prime.

Komentarze

Napisz komentarz